حجت الاسلام ناصری پور: نباید ساکت باشیم و جامعه را به نااهلان بسپاریم / بچه هیاتی ها از خط امام حسین علیه السلام بگویید!

جلسه هفتگی هیئت محبان حضرت علی اصغر علیه السلام با سخنرانی حجت الاسلام حسن ناصری پور و با حضور استاد کلامی زنجانی و مداحی آقایان حاج نریمان پناهی، حاج امیر تاجری و برگزار شد.

در ادامه متن سخنرانی حجت الاسلام ناصری پور را می خوانید:

حجت الاسلام ناصری پور: بچه هیاتی ها از خط امام حسین (ع) بگویید!

یزید و یزیدیان جسارت به امام واجب التعظیم، معصوم و حجت خدا بر زمین را تا جایی پیش بردند که فجیع ترین جنایات در واقعه کربلا اتفاق افتاد.

در همین انقلاب ما، همین حادثه تکرار شد. ای در دهه ۶۰ به مخالفت با اوامر امام خمینی می پرداختند، این افراد بذر نفاق را ۳۰ سال قبل کاشتند تا ۳۰ سال بعد آنرا درو کنند. کسانی بودند که در بستر انقلاب رشد کردند.

حمله به حجاب با ایجاد کمپین های مختلف

فردا، ۱۹ دیماه، سالروز ننگین کشف حجاب است. ۷۰ نفر از زنان با ایمان، که ناموس این مملکت هستند، در مسجد گوهرشاد در کنار مضجع شریف علی ابن موسی الرضا علیه السلام به خاک و خون کشیده شدند به خاطراینکه از حجابشان دفاع کنند. آقای کسینجر که آمریکایی است و داعیه اسلام هراسی، ایران هراسی و شیعه هراسی دارد، در مقاله ای گفته است:” ما باورمان نمیشد کمتر از یک قرن، اینهمه ذائقه اعتقادی مردم ایران را درباره حجاب تغییر داده باشیم.”

ما متاسفانه در ایام حاضر شاهد هستیم که کمپین هایی برای اختیاری کردن حجاب راه می اندازند. در بروز این مساله همه مقصر هستیم. همه ما مقصر هستیم هم من و هم شما، چون به اطرفیانمان تذکر نمی دهیم، جامعه از خواهرها، اقوام و… خودمان تشکیل شده.

ولایت

علامه حسن زاده آملی می فرمایند در اسلام “به من چه ربطی داره؟ یا به توچه” نداریم. واقعه کربلا نتیجه ی همین جمله بود.

امام در سخنرانی های دهه ۶۰ فرمودند: ولایت چتری است همگانی، برای همه ی انسانهایی که خودشان را مومن میدانند. در عالم، کسانی که در دایره مسلمانی باشند، نمی توانند بگویند بر من ولایت لازم نیست. همه باید تحت چتر ولایت باشند. ” أَطیعُوا اللَّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ۱″

امام در جریان بنی صدر به همان عده گفتند شما جلسه تشکیل دهید و او را عزل کنید. اما آنها گفتند با عزل کردن او حاشیه درست خواهد شد و سرانجام امام فرمودند خودم عزلش میکنم.

اگر کسی به خوبی و با دقت تاریخ را مطالعه کرده باشد، نامه های مردم کوفه، تاریخ طبری و …(قبل از ۶ ذی الحجه)، محال است که باور کند که امام حسین علیه السلام را همان مردم شهید کردند.

حمله به اجتماعات مذهبی مردم

یکی از بزرگترین اتفاقاتی که در این ایام مشاهده میشود، توهین به هیئات و افرادی است که به هیئت میروند (به اصطلاح بچه هیاتی ها). اکثر انقلاب ها و بیداری ها از همین هیاتها در محرم شروع شده است. سخنرانی های امام در سال ۱۳۴۲ از منبر روز عاشورا شروع شد. کفن پوشان ورامین۲ در روز سوم امام حسین علیه السلام قیام کردند و مظلومانه به شهادت رسیدند. ۱۷ شهریور که اوج انقلاب ایران محسوب می شود در ایام محرم بود. جنگ که شروع شد همین بچه های هیات به میدان جنگ شتافتند و شهید شدند. همچنین شهدای مدافع حرم نیز از جمله کسانی بودند که در هیئات حضور فعال داشتند. لذا کسانی که مخالف این بیداری و آگاهی بخشی هیئات هستند شبهه ایجاد میکنند که گریه باعث افسردگی و دلزدگی میشود. شور و نشاط جوانی را از بین می برد.

مقام معظم رهبری فرمودند: هیات سکولار نداریم. یعنی نقش هیات در ایجاد بصیرت و بیداری جوانان بی بدیل است.

متاسفانه شاهد بودیم که عربستان بدون هیچ دادگاه، وکیل، قاضی شیخ نمر۳ را اعدام کرد. شیخ نمر مجتهدی بود که سخنرانی میکرد را با شمشیر سر از تنش جدا کردند.

مقتضای زمانه تغییر کرده است اما دشمن همان دشمن است. آمریکا، انگلستان، فرانسه، آلمان … با آوردن نام حضرت علی، امام حسین علیه السلام مشکل دارند. اگر نام اینها نباشد دشمنی هم نخواهند داشت. چون میدانند این ها راه روشنی هستند که جوانان را هدایت می کنند. ما رهبری داریم که تمام دنیا در برابر ارادۀ او سر تعظیم فرو می آورند. لذا هیئات باید بیدارباشند. آگاه باشند و ساکت نباشند. هر جا هستید دفاع کنید. از راه و خط امام حسینی خود بگویید. اینکه عاشق امام حسین علیه السلام هستید. تا می توانید اطلاعاتتان را افزایش دهید و اجتماعات را قوی تر برپا کنید و هرجا می نشینید بگویید ما اصلا خط و خطوطی نداریم، خط و خطوط ما امام حسین علیه السلام است، این رهبری هم که داریم، عاشق امام حسین علیه السلام است و یادمان باشد اگر سمت باطل رفتیم موهبتی را از دست داده ایم. نباید ساکت باشیم و جامعه را به نا اهلان بسپاریم. ما بچه هیئتی ها باید بیدار باشیم، بیدارتر از همیشه.

پی نوشت:

۱- یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَطیعُوا اللَّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ فَإِنْ تَنازَعْتُمْ فی‏ شَیْ‏ءٍ فَرُدُّوهُ إِلَی اللَّهِ وَ الرَّسُولِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ ذلِکَ خَیْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْویلاً. ایه ۵۹ از سوره مبارکه نساء

۲- قیام تاریخی کفن پوشان پیشوا، جوادآباد، ورامین و قرچک در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ که موجب به خاک و خون کشیده شدن آنها توسط رژیم پهلوی بر روی پل باقرآباد شد طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.

۳- نمر باقر النمر -زادهٔ ۱۹۵۹ عوامیه – ۲ ژانویه ۲۰۱۶- یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی بوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.